Články

absolvent-radek-stanka.jpg

Radek Staňka: Lidi u třídění odpadu nechtějí být za pitomce

15. 07. 2024

Potkáváme se netradičně na sběrném dvoře v Uherčicích na Břeclavsku. Před lety tady Radek Staňka jako mladý student brigádničil a ve světě odpadů už zůstal. Absolvent Agronomické fakulty MENDELU ještě při škole začal rozvíjet motivační systém třídění odpadů pro obce.

absolventka-miloslava-hilgertova.jpg

Míla Hilgertová: Květiny se dají bez problému pěstovat ekologicky

15. 07. 2024

Mečíky, jiřiny, chrpy, ale i pivoňky nebo růže. Přes sto druhů květin pěstuje na dvou polích kousek za Prahou Miloslava Hilgertová. Absolventka Agronomické fakulty MENDELU hospodaří na pozemcích ekologicky a s respektem k okolní krajině.

absolventka-zlata-ronzova-madrova.jpg

Mladá farmářka roku: Zemědělství nabízí uplatnění širší než jiné obory

15. 07. 2024

Zlatá farma ve Štětovicích na Prostějovsku je pro návštěvníky bez nadsázky otevřená každou denní dobu po celý rok. Farmu spolu s manželem vede už devět let absolventka Agronomické fakulty Zlata Ronzová Mádrová. Že se jí daří, potvrzuje několik získaných ocenění.

jiri-zhor-absolvent.jpg

Jiří Zhoř: Současná generace studentů je dravější, víc mi připomíná západní kulturu

15. 07. 2024

Budovy bývalé papírny mezi obcemi Doubravník a Borač na Tišnovsku leží v hlubokém údolí řeky Svratky. Absolvent Agronomické fakulty MENDELU do jedné z budov přestěhoval svoji původně brněnskou farmu.

Článek afmagazin10_jana_pokorna.jpg

Když mě naštve cukrařina, jdu se uklidnit ke kravám

26. 01. 2023

Letos na jaře ovládla televizní obrazovky druhá řada soutěže Peče celá země, ve které mezi sebou o titul mistra pekaře soupeřili amatérští pekaři a cukráři. Do finálového kola se probojovala i zootechnička Jana Pokorná, absolventka Agronomické fakulty MENDELU.

Článek afmagazin1_vojtech_slezak_.jpg

Na Sokotru nejen za endemity

27. 01. 2023

Když Vojtěchu Slezákovi nabídli studijní pobyt na relativně neznámém ostrově v Arabském moři, netušil, že ho kromě zajímavé práce s neuvěřitelným množstvím endemických rostlinných druhů, seznámení se s místní autentickou muslimskou kulturou a novými přáteli, čeká měsíční pobyt na jednom z nejkrásnějších míst, kam se bude chtít vracet.

Článek agrozhled10_dominika_sokolova.jpg

Česká aplikace digitalizuje stáda

26. 01. 2023

Studentka Zootechniky Dominika Sokolová jezdí do světa prezentovat svůj projekt FESTADA. Unikátní aplikace nabízí chovatelům online evidenci stád ovcí a koz.

Článek agrozhled10_hanka_tobolikova.jpg

Když je sebevzdělávání celoživotním standardem

26. 01. 2023

Jak říká absolventka oboru Všeobecné zemědělství Hanka Tobolíková, není malých cílů.

Článek lukas-zaludek-.jpg

Vstříc svému osudu

15. 10. 2021

Absolvent Agronomické fakulty Lukáš Žaludek na pracovní příležitosti nečeká. Sám je vyhledává, jde jim aktivně vstříc, ale také nové vytváří. A to nejen pro sebe.