REFERENT/KA V ODBORU ENERGETIKY A OCHRANY KLIMATU

Typ práce: Práce na plný úvazek
Lokalita: Praha, platná do:  02. 08. 2021

Referent/ka v odboru energetiky a ochrany klimatu (oddělení energetiky a ochrany klimatu).

Místem výkonu práce je Praha.

Činnosti na místě budou vykonávány v pracovním poměru na dobu určitou do 31. prosince 2022.

Předpokládaným dnem nástupu je 1. září 2021.

Místa jsou zařazena do 12. platové třídy.

NÁPLŇ ČINNOSTI:

  • Zpracovávání komplexních politických, ekonomických, právních nebo jiných analýz pro potřeby ústavních činitelů na základě informací o činnosti organizačních složek státu, orgánů státní správy a samosprávy, politických stran, ekonomických, odborových i jiných subjektů včetně zajišťování zpracovávání podkladů pro zahraničněpolitická jednání a vystoupení ústavních činitelů.
  • Podílení se na přípravách a následně na samotném výkonu během předsednictví České republiky v roce 2022, zpracovávání podkladů pro mezinárodní spolupráci a pro strategické koncepce a postupy v oboru změny klimatu ve vztahu k Evropské unii, Rámcové úmluvě OSN o změně klimatu, Kjótskému protokolu, Pařížské dohodě a návazným dokumentům.
  • Připravování věcných podkladů pro legislativní zajištění požadavků evropské legislativy v oblasti změny klimatu v právním systému České republiky.
  • Spolupráce s odbornými útvary v rámci Ministerstva životního prostředí, ostatními orgány státní správy a s institucemi Evropské unie v rámci problematiky změny klimatu.
  • Zastupování České republiky a vedení příslušných pracovních skupin v rámci orgánů evropských institucí a Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu.
  • Komunikace s veřejností a účast na odborných přednáškách a seminářích.

POŽADAVKY:

  • Ukončené vysokoškolské vzdělání v bakalářském nebo magisterském studijním programu,
  • znalost anglického jazyka odpovídající alespoň 2. stupni znalosti cizího jazyka pro standardizované jazykové zkoušky.

VÝHODOU jsou znalost a praktická zkušenost z oblasti životního prostředí, ochrany klimatu, orientace v nástrojích evropské klimaticko-energetické politiky. Dobrá znalost práce na PC (MS Office), vysoké pracovní nasazení, komunikační, prezentační a organizační dovednosti, týmová spolupráce, analytické schopnosti, spolehlivost, důslednost, koncepční myšlení, ochota dále se vzdělávat, časová flexibilita.

NABÍZÍME:

  • Zajímavou a dynamickou práci,
  • práci v přátelském kolektivu,
  • 5 týdnů dovolené, • 5 dnů indispozičního volna,
  • příspěvek na stravování,
  • příspěvek na penzijní připojištění,
  • pružnou pracovní dobu,
  • možnost umístění dítěte do Dětské skupiny,
  • podporu v odborném růstu.

Celé znění vyhlášení výběrového řízení zde