MINISTERSKÝ RADA V ODBORU ENERGETIKY A OCHRANY KLIMATU

Typ práce: Práce na plný úvazek
Lokalita: Praha, platná do:  02. 08. 2021

Ministerský rada v odboru energetiky a ochrany klimatu v oboru služby Technická ochrana životního prostředí.

Místem výkonu služby je Praha.

Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu určitou do 31. srpna 2028 s možností prodloužení do 31. prosince 2029.

Předpokládaným dnem nástupu do služby na tomto služebním místě je 1. září 2021.

Služební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k zákonu do 13. platové třídy.

Náplň činnosti na služebním místě:

  • Vedení agendy snižování emisí skleníkových plynů v sektorech silniční dopravy, letectví a námořní dopravy.
  • Spolupráce na správě Modernizačního fondu – příprava programů pro podporu nízkouhlíkových investic v oblasti obnovitelných zdrojů energie, energetické účinnosti a snižování emisí skleníkových plynů.
  • Hájení zájmů ČR na jednáních institucí EU (včetně zahraničních služebních cest), spolupráce s evropskými a českými institucemi a sociálními partnery.
  • Příprava české a evropské legislativy.
  • Spolupráce na správě nástrojů na ochranu klimatu (mj. systém emisního obchodování, daňové, finanční a regulatorní nástroje).
  • Zpracování dat, analýz a studií v oblasti ochrany klimatu potřebných k řádné správě operačních programů financovaných z EU fondů.

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu
  • znalost anglického jazyka alespoň na 1.stupni znalosti cizího jazyka pro standardizované jazykové zkoušky

Výhodou jsou předchozí zkušenosti s fondy Evropské unie nebo jinou dotační politikou státu, orientace v problematice ochrany klimatu, dobrá znalost práce na PC (běžný kancelářský software), schopnost práce v týmu, pečlivost, spolehlivost, flexibilita, komunikační, prezentační a organizační dovednosti, analytické schopnosti.

Celé znění vyhlášení výběrového řízení zde