Články

Článek agrozhled_7_vendula_popelkova.jpg

Na univerzitě v USA

06. 10. 2020

Doktorandka Ing. Vendula Popelková v rozhovoru o svém tříměsíčním pobytu na pracovní stáži v USA na Louisiana State University.

Článek agrocontact_clanky_martin_blazek.jpg

Jít za svými sny

05. 10. 2020

Když před deseti lety opouštěl Ing. Martin Blažek jako čerstvý absolvent Agronomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně, měl už dost pracovních zkušeností za sebou. Vždy se totiž spoléhal jen sám na sebe a šel si za svými sny. A dělá to tak dosud.

Článek status_studenta.jpg

Diplom v kapse. A co dál?

15. 06. 2020

Úspěšným zvládnutím závěrečné zkoušky a obhajoby bakalářské nebo diplomové práce vstupujete do další etapy vašeho života. Po státnicích nicméně přicházíte o status studenta. Co se tím pro vás mění?

Článek sona_jonasova.jpg

Když má práce smysl a správný směr

15. 06. 2020

Už během studia posledního ročníku Agrobyznysu na Agronomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně založila Ing. Soňa Jonášová Institut Cirkulární Ekonomiky, stala se jeho ředitelkou a našla svoje IKIGAI...

Článek adela_samiecova.jpg

Jak se osamostatnit? Vyrazit na studijní pobyt!

24. 04. 2019

Studentka 2. ročníku magisterského studijního oboru Jakost a zdravotní nezávadnost potravin Bc. Adéla Samiecová navštívila v rámci studijních pobytů hned několik zemí vzdálených si navzájem nejen geograficky, ale i kulturně. Jak tyto pobyty hodnotí a co jí přinesly?

Článek miroslav_skrivanek.jpg

Srdeční záležitosti ekofarmáře

24. 04. 2019

Když člověk dělá věci od srdce, může jich dělat několik a všechny dobře. Tak jako doktorand AF MENDELU, majitel ekofarmy a starosta v jednom Ing. Miroslav Skřivánek.

Článek jiri_zhor.jpg

Dva světadíly, dvě univerzity, JEDEN STUDENT

07. 09. 2018

Dvě naprosto rozdílné země, kultury i vzdělávací systémy. O zahraničních studijních pobytech se s námi podělil student Jiří Zhoř.

Článek ondrej_adamcik.jpg

Trainee program - dokonalý odrazový můstek

03. 09. 2018

Lze skloubit studium a práci? O svou zkušenost se s námi podělil student Ondřej Adamčík.

Článek absolvent_stulpova.jpg

Bez cizích jazyků to dnes nejde

24. 08. 2018

Po ukončení studia na Agronomické fakultě se Aneta Štulpová rozhodla odjet do zahraničí. A jak v rozhovoru říká, bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, které mohla pro svou kariéru udělat. Bez znalosti cizích jazyků je dnes velmi těžké uspět.