vup_troubsko.jpg ODBORNÝ PRACOVNÍK SE ZAMĚŘENÍM NA GENETICKÉ ZDROJE ROSTLIN A AGROBOTANIKU

Typ práce: Práce na plný úvazek, Lokalita: Troubsko / vloženo 14.2.2018, platná do:  28. 02. 2018

Ředitel VÝZKUMNÉHO ÚSTAVU PÍCNINÁŘSKÉHO, spol. s r. o. / ZEMĚDĚLSKÉHO VÝZKUMU, spol. s r. o. TROUBSKO vyhlašuje výběrové řízení na pozici
ODBORNÉHO PRACOVNÍKA SE ZAMĚŘENÍM NA GENETICKÉ ZDROJE ROSTLIN A AGROBOTANIKU
s možností okamžitého nástupu

Pro Oddělení genetických zdrojů přijmeme do stálého pracovního poměru absolventa univerzity s přírodovědným nebo zemědělským vzděláním.

Náplň práce:

  • shromažďování a objednávání semenných vzorků, regenerace, hodnocení a popis planých a kulturních genetických zdrojů rostlin,
  • účast na sběrových expedicích,
  • agrobotanický výzkum se zaměřením na botanické hodnocení lučních porostů a úhorů, regionální osivové směsi pro Národní park Podyjí, výzkum a sestavování speciálních osivových směsí pro zemědělské i nezemědělské využití,
  • spolupráce na mezinárodním evropském projektu Horizon 2020,
  • aktivní zapojení do řešení stávajících výzkumných projektů na oddělení,
  • příprava nových národních i mezinárodních projektů,
  • odborný dohled a péče o botanickou zahradu v areálu podniku.

Požadujeme:

  • odpovědný přístup k práci, samostatnost, spolehlivost, pečlivost, komunikativnost,
  • ochota pracovat v týmu a sdílet informace,
  • dobré botanické znalosti rostlinných druhů se vztahem k pícninám a zemědělství,
  • znalost statistiky (znalost práce s programem Statistica for Windows vítána),
  • ochota dále se vzdělávat,
  • dobrá znalost práce na PC,
  • flexibilita,
  • znalost AJ,
  • aktivní řidič sk. B,
  • předchozí praxe v oboru vítána.

Nabízíme:

  • odbornou a zajímavou perspektivní práci,
  • prostor k profesnímu i osobnímu růstu,
  • kontakty s pracovišti v ČR a zahraničí,
  • možnost distančního doktorandského studia,
  • zajímavou práci v mladém kolektivu.